Moda na kosmetyki naturalne

argan
Kobiety w pierwszej ciąży i młode mamy zawsze dziwią się, jak często zażywanie na pozór łagodnych i nieszkodliwych lekarstw jest w ich stanie zabronione. Dzieje się tak dlatego ponieważ składniki leków przenikają do krwi i mleka matki, a testy i badania nie zawsze mogą wykazać wszystkie niepożądane skutki danego składnika dla organizmu dziecka. Podobnie, z czego nie wszystkie mamy zdają sobie sprawę, jest w przypadku kosmetyków. Wiele składników produktów pielęgnujących przenika przez skórę matki docierając do dziecka. Wiele z tych składników podejrzanych jest o działanie alergenne, i chorobotwórcze, w tym nawet kancerogenne. Sprawdź jakie kosmetyki polecane są kobietom w ciąży i młodym mamom, a jakie omijać szerokim łukiem.

moda na kosmetyki naturalnePrzede wszystkim, zmianą, która dobrze wpłynie na zdrowie Twojej skóry i włosów, a przy tym spodoba się także całej Twojej rodzinie, będzie wymiana kosmetyków konwencjonalnych na biokosmetyki. Kupując kosmetyki naturalne zwróć jednak uwagę na ich faktyczną „naturalność”. Produkty organiczne muszą być bezpieczne dla organizmu dlatego poddawane są testom dermatologicznym i aplikacyjnym. Jednocześnie producenci w trosce o zwierzęta, nie testują na nich swoich kosmetyków. Produkty naturalne wytwarzane są w laboratoriach certyfikowanych przez specjalne jednostki badające jakość kosmetyków organicznych, takich jak ECOCERT i NOP.

Wybierając eko komsetyki naturalne (http://love-me-green.pl/artykuly/kosmetyki-ekologiczne/) możesz być pewna, że nie będą one zawierały żadnych szkodliwych dla Ciebie i dziecka składników, takich jak przenikające do krwi i mleka: parabeny, aromaty z dodatkiem związków piżma, syntetyczne filtry UV. Produkty organiczne gwarantują także, że w swoim składzie nie mają: Izopropylu Palmitate, silikonów, pochodnych olei mineralnych z przemysłu petrochemicznego, Phenoxyethanolu czy EDTA.

Kosmetyka naturalna (http://love-me-green.pl/artykuly/kosmetyka-naturalna-dlaczego-dobrze-ja-stosowac/)ma zbawienny wpływ na wrażliwą cerę kobiet w i po ciąży. Produkty organiczne są bezpieczne i delikatne dla skóry, a przy tym zawierają o wiele mniej substancji alergizujących. Biokosmetyki wspierają także system ochronny skóry, stymulują jej procesy naprawcze, jednocześnie dostarczając sił witalnych. Wykorzystywane w nich ekstrakty roślinne budową przypominają ludzkie komórki, dzięki czemu łatwo jest im dostosować się do rytmu życia skóry, z tego też powodu są przez nią bardziej tolerowane niż ich syntetyczne odpowiedniki w kosmetykach konwencjonalnych.

Dlatego wybierając kosmetyki na ten wyjątkowy okres w swoim życiu – bądź wymagająca! Znajdź produkty, które stworzono z najlepszych jakościowo składników, w pewnych, certyfikowanych laboratoriach. Pamiętaj, że Twoja skóra w czasie ciąży będzie narażona na znaczne rozciąganie, dlatego musi być mocno odżywiona i nawilżona. Wybieraj więc balsamy i kremy na bazie masła shea albo naturalnych olejów: arganowego, kokosowego, makadamia, migdałowego, morelowego, sezamowego lub z pestek granatów albo ze słodkich pomarańczy. W tym czasie będziesz także bardzo wrażliwa na zapachy, dlatego syntetyczne, intensywne aromaty mogą stać się nie do zniesienia, a przy tym, Twoja delikatna skóra będzie częściej reagować na nie alergicznie. Spróbuj delikatnych kosmetyków bazujących na wodach z kwiatów lipy lub róży. Świetnie w balsamach sprawdzi się także dodatek w postaci swojskiego i bardzo odżywczego miodu. Wypróbuj kosmetyki organiczne i sama poczuj różnicę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


jeden + = dziesięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>