Mamo, nie przepłacaj za ubranka dla maluszka

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, zmienia się wszystko. Pomijając ogromną radość, jaka zaczyna gościć w domu, szybko się okazuje, że trzeba nie tylko zacząć inaczej planować czas, wprowadzić nowe nawyki, często rezygnując z dotychczasowych, ale również i przeorganizować domowe finanse. Właśnie z tego ostatniego powodu wiele osób zwleka z powiększeniem rodziny, wiążąc pojawienie się dziecka z rosnącymi wydatkami. Wcale nie kończą się one na jedzeniu i pieluchach dla malucha. Młode mamy na bieżąco muszą kupować swoim pociechom specjalne kosmetyki, ubranka dla dziecka i zabawki. Sporym wydatkiem jest również wózek oraz urządzenie pokoju czy kącika dla dziecka. Wyprawka dla malucha może więc znacząco obciążyć domowy budżet.

Wszystkie te wydatki można jednak podzielić na mniejsze i rozsądnie nimi zarządzać. Zadziwiająco problematyczne mogą okazać się dziecięce ubranka. Dziecko w pierwszych miesiącach i latach życia rośnie jak na drożdżach, a dopiero co kupione spodenki, sweterki i buciki stają się szybko za ciasne. Na pewno każda mama ma w szafie swojego malucha przynajmniej jedną rzecz, której on nie zdążył założyć zanim z niej nie wyrósł. Nic dziwnego, że wiele młodych rodziców zastanawia się co zrobić, żeby obniżyć nieco koszty zakupów ubrań. Jest na to kilka dobrych sposobów.

Przede wszystkim pamiętaj, żeby nie dać ponieść się niskim cenom i zawsze miej na uwadze zdrowie i wygodę dziecka – kupuj ubranka tylko z naturalnych materiałów, przyjemnych w dotyku. Nie trzeba koniecznie nastawiać się na zakup markowych ubranek w normalnej cenie. Warto śledzić terminy wyprzedaży w popularnych sklepach i szukać okazyjnych promocji. Wiele firm prowadzi też swoje outlety, czyli sklepy, w których sprzedaje się tylko rzeczy z ubiegłych sezonów, w o wiele bardziej atrakcyjnych cenach.

Nawet jeśli ciuszki nie wystarczą na długo, to warto pamiętać o coraz bardziej popularnych, również i w Polsce, spotkaniach typu swap party. Podczas takiej imprezy, przedsiębiorcze mamy mogą powymieniać się nieużywanymi już ubrankami, z których mogą skorzystać jeszcze inne dzieci. Oczywiście, można przy okazji upolować coś dla samej siebie. Nawet jeśli nie znajdziesz ogłoszeń o takim spotkaniu w twojej okolicy – popytaj znajomych. Na pewno wielu z nich ma podobny dylemat.

Warto też pamiętać o tym, że dobrej jakości rzeczy można kupić w sieci www. Dobrze zadomowione już w Polsce aukcje internetowe są okazją nie tylko do zdobycia produktów w niższej cenie, ale również „pozbycia się” niepotrzebnej odzieży. Liczne sklepy internetowe mają w swojej ofercie również i ubranka dla dziecka. Często ceny sklepowe różnią się znacząco od tych oferowanych online, dlatego zawsze warto sprawdzić dostępność danego produktu w sieci. Dodatkowe okazje do oszczędności oferują strony agregujące zniżki. Młode mamy lubią kupować online nie tylko dlatego, że mogą w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. To również najlepsza forma zakupów dla osób z małych i średnich miast, gdzie wybór produktów i ubranek dla dzieci jest często mocno ograniczony. Poza tym, co ważne dla każdego świeżo upieczonego rodzica – zakupy online można robić o każdej porze dnia i nocy, a przy tym zajmuje to o wiele mniej czasu.

Autor: VoucherCloud.pl

 

One thought on “Mamo, nie przepłacaj za ubranka dla maluszka

  1. Bubusiek

    Do tych celów jest np. specjalny serwis ogłoszeniowy dla rodziców, można tam wystawiać używane ubranka np. i wiele innych, nie jakieś allegro czy olx, gdzie jest misz masz wszystkich produktów.

     
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ sześć = piętnaście