Jak walczyć z otyłością u dzieci

Lunchbox Bento Beaba-zestaw
Światowa Organizacja Zdrowia nie ma złudzeń – problem otyłości u dzieci istnieje naprawdę.  Blisko 12% polskich przedszkolaków i uczniów cierpi z powodu dodatkowych kilogramów. A wystarczy tak niewiele, aby skutecznie przeciwdziałać nadwadze i otyłości.

Zatem jak walczyć z otyłością u dzieci?

Specjaliści ds. żywienia najmłodszych nie mają wątpliwości – dobre nawyki żywieniowe trzeba wpajać od początku. To właśnie one gwarantują zdrowy i zrównoważony rozwój fizyczny i emocjonalny. Ale pamiętajmy – największy wpływ na to, co jedzą nasze dzieci, mamy my – rodzice. To właśnie mama i tata odgrywają decydującą rolę. Na nic zdadzą się więc godziny tłumaczeń i wykładów o zdrowej żywności, jeśli my sami zamiast po wodę mineralną sięgamy po słodki, gazowany napój.

Zdrowe przekąski
Podstawą zdrowej diety są trzy dobrze zbilansowane posiłki – śniadanie, obiad i kolacja. Ale – jak przekonują dietetycy – to przekąski mają decydujący wpływ na to,  w jakiej formie jesteśmy. Dlatego o jakość przekąsek warto zadbać od małego i zamiast podawać dziecku słodycze, chipsy, frytki, smakowe chrupki i inne wysokokaloryczne i niezdrowe produkty, zaproponuj maluchowi warzywa i owoce.

Poza domem
Badania nie pozostawiają złudzeń – najczęstszy kontakt dziecka z niezdrową żywnością (m.in. jedzeniem typu fast food) ma miejsce poza domem. Gdy podróżujemy, często zaglądamy do punktów serwujących jedzenie, którego sami nigdy nie podalibyśmy swojemu maluchowi. Powód jest banalnie prosty – chcemy szybko zapewnić dziecku ciepły posiłek. A to jak mogłoby nam się wydawać – jest jedyne wyjście. Tymczasem okazuje się, że istnieją dobre   i sprawdzone rozwiązania, dzięki którym dziecko może zjeść ciepły, zdrowy, pełnowartościowy, odpowiednio zbilansowany posiłek przygotowywany w domu, choć… właśnie jest w podróży.

Na małe i duże podróże
Nieważne, dokąd się wybieracie. Ważne, aby zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności zapewnić dziecku smaczny, zdrowy i ciepły obiad. Wszystkim fanom podróżowania, pikników i spędzania czasu poza domem, ale także i tym, którym zależy, aby pociecha miała na talerzu zawsze ciepły posiłek pomimo upływu czasu, rekomenduje się lunchbox Bento Beaba ze sklepu www.babymama.pl. Lunchbox pozwala na długo utrzymać odpowiednią temperaturę posiłku, a dodatkowo jest bardzo praktyczny i funkcjonalny. Dzięki temu, że posiada m.in. komplet sztućców, talerz z wysokimi brzegami czy organiczną wkładkę, może zostać użyty wszędzie. Dzięki lunchbox’owi Bento beaba dziecko zjada smaczny obiad, ucząc się zdrowych nawyków żywieniowych. To  doskonała inwestycja w przyszłość pociechy.

Lunchbox Bento Beaba cena: 105 pln (www.babymama.pl)

Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na www.babymama.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


pięć − = jeden

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>