Jak spędzić Walentynki z dziećmi?

Niedługo czerwono i serduszkowo będzie wszędzie, a to za sprawą Walentynek, czyli Dnia Zakochanych. Dzień świętego Walentego staje się w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularny za sprawą handlowców, marketingowców i fachowców od reklamy. Jest on dobrą okazją na przyciągnięcie klientów do sklepów, kwiaciarni, restauracji czy kin. A my rodzice możemy wykorzystać Walentynki do wspólnych zabaw z dziećmi.

Na Walentynki – serduszka wykonane przez dzieci

Wystarczy czerwony papier i nożyczki, czasami ozdobne dziurkacze i klej i już możemy doskonalić sprawność małych rączek – wycinamy czerwone serduszka.

Jak spędzić Walentynki?

W Dzień Zakochanych ze wszystkich stron kuszą nas promocjami dla dwojga, specjalnymi zabiegami w salonach spa, romantycznymi kolacjami czy seansami kinowymi w stylu: ja cię kocham a ty mnie. W Walentynki ciężko znaleźć wolne miejsce w kawiarni czy restauracji bez wcześniejszej rezerwacji.

Kartka na Walentynki

Walentynki do Polski przywędrowały w latach 90-tych XX wieku i od samego początku zdobywały coraz szerszą rzeszę zwolenników. Ich tradycją jest obdarowanie bliskiej osoby karteczką – Walentynką z wypisanym wierszem czy miłosnym wyznaniem.

Co kupić dziecku i dorosłemu na Walentynki?

Z czasem zaczęto widzieć w tym święcie dobrą okazję do zarabiania na wszelkiego typu gadżetach: pluszowych misiach, świecach, słodyczach czy nawet bieliźnie. Wszystko po to, aby wyciągnąć od każdego z portfela przysłowiową złotówkę. Ale patrząc na poniższe gadżety, to niektórym można się poddać: buty, papier toaletowy w serduszka, forma do lodu, myszka do komputera.

W kwiaciarni czerwone róże z napisem ,,Kocham Cię”, w cukierni ciastka – serduszka, w drogeriach – specjalny zapach dla niej lub dla niego… Wszędzie wszystko na Walentynki.

Obecnie już chyba każda gałąź rynku jest przygotowana do Walentynek – wiadomo, każdy chce zarobić w okresie stagnacji pomiędzy Bożym Narodzeniem a Wielkanocą. Proponuje się klientom ,,Patelnię Miłości”, na której można smażyć naleśniki w kształcie serc, komplet łyżeczek – serduszek, wszelkiego typu pluszaki trzymające w łapkach czerwone serca.

Zazwyczaj to co ma swoich zwolenników, ma i przeciwników. Niektórzy uważają, że Walentynki są za bardzo amerykańskie i nastawione na konsumpcjonizm. Również grono singli krytykuje je za piętnowanie życia w pojedynkę.

A może warto z Walentynek zrobić święto uczuć nie tylko w stosunku do partnera/partnerki, ale również do swoich dzieci, przyjaciół, znajomych? To przecież dzień miłości, a my kochamy nasze pociechy. Często mając małe dziecko w domu nie możemy pozwolić sobie na romantyczny wieczór we dwoje.
Walentynkowe zabawy z dziećmi

Walentynki z dziećmi zacznijmy od wspólnych przygotowań dekoracji mieszkania. Poniżej propozycja przybrania cyprysa serduszkami z papieru. Można też wykonać je z masy solnej czy modeliny – według pomysłowości.

Rodzinne wyjście do kina, teatru, na pizzę, do restauracji to również przykłady walentynkowych atrakcji dla dzieci i rodziców. A może wspólny wieczór gier połączony z ubraniem się domowników od stóp do głów w kolorze czerwonym? Zorganizujmy zabawy dla dzieci i bawmy się wspólnie. Jakie macie pomysły na spędzenie Walentynek z dziećmi?

W Walentynki dzieci dobrze się bawią!

Symbolem Walentynek jest czerwone serce, no bo jak kochać to całym sercem.

Jakie są Wasze propozycje na ten wyjątkowy dzień?

 

One thought on “Jak spędzić Walentynki z dziećmi?

  1. Marek

    Ja nie mam tego problemu gdyż w walentynki mam urodziny 🙂 więc spędzamy je wspólnie z cała rodzina i znajomymi.

     
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


sześć − pięć =