Co dzieci powinny jeść?

blonde_familie_healthy_kitchen_01
Zróżnicowane i pełnowartościowe posiłki stanowią podstawę prawidłowej diety każdego dziecka. Oprócz dostarczania najmłodszym codziennej porcji witamin, istotne jest również kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych. Nieocenioną rolę pełnią tu rodzice, którzy przygotowując zdrowe menu na co dzień, dają swoim pociechom dobry przykład.

W przypadku przygotowywania posiłków dla niemowląt, najważniejsze jest to, aby były to produkty naturalne i jak najmniej przetworzone. Wraz z rozwojem dziecka dieta powinna być rozszerzana o produkty owocowe, warzywne i mięsne. Przyrządzanie zróżnicowanych, domowych dań może być łatwe i przyjemne – nawet jeśli gotujemy trzy lub cztery posiłki dziennie.

Co dzieci powinny jeść?

Zasada spożywania pięciu posiłków dziennie dotyczy zarówno osób dorosłych jak i małych dzieci. W okresie wczesnego dzieciństwa ważne jest, aby posiłki były odpowiednio zbilansowane nie tylko pod kątem dostarczanych kalorii, ale także ilości niezbędnych składników odżywczych. W przypadku przyrządzania kilku różnych posiłków i przekąsek w ciągu dnia, dużym ułatwieniem dla rodziców będzie posiadanie Thermomixa. Dzięki temu, że potrafi on zastąpić 12 różnych urządzeń, pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni, a także cennego, w pełnieniu obowiązków rodzicielskich, czasu. Zaledwie w kilka minut ugotujemy zupkę dla maluchów oraz smaczny deser. Przygotowywane danie nie przypali się, ponieważ Thermomix posiada funkcję ciągłego mieszania. Ponadto, jeśli dziecko niespodziewanie zajmie naszą uwagę na dłużej, urządzenie zasygnalizuje nam dźwiękowo, iż posiłek jest już gotowy. Wygodne i szybkie jest też zmywanie, ponieważ zamiast kilku naczyń, mamy do umycia tylko jedno.

Pomysł na zdrowy i pożywny obiad
Kurczak z warzywami to pełnowartościowy obiad dla małego dziecka. Przygotowując go w Thermomixie, należy najpierw rozdrobnić  w naczyniu filet z kurczaka, marchewkę, koper włoski i ziemniaki – urządzeniu zajmie to około 5 sekund. Następnie, umieszczamy składniki w koszyczku, a do naczynia miksującego wlewamy wodę. Całość gotujemy na parze 20 minut. Później wystarczy już tylko zmiksować wszystko z masłem i pozostałą wodą po gotowaniu – ta czynność zajmie nam ok. 20 s. Co jeszcze lubią małe dzieci, co dzieci powinny jeść? Z całą pewnością słodkie soki. W Thermomixie w kilkanaście minut przygotujemy owocowy sok z marchewki, banana i jabłek. Wystarczy obrać marchewkę, pokroić ją na kawałki, a następnie wrzucić do naczynia i rozdrobnić. Dolewamy wody i gotujemy przez 8 min. Następnie, dodajemy pozostałe składniki i miksujemy kilka sekund – możemy posłodzić cukrem i dodać soku z cytryny. Uzupełniamy naczynie wodą i gotujemy jeszcze przez 10 minut. Usuwamy piankę, a sok przelewamy do butelki i gotowe!

Więcej pomysłów na obiady dla malucha znajduje się na stronie www.przepisownia.pl lub w książkach kulinarnych na Thermomix.

Cena Thermomixa: 3 979 zł

Thermomix – informacje

Thermomix to jeden z obszarów działalności grupy Vorwerk z siedzibą w Wuppertalu (Niemcy). Firma została założona w roku 1883 jako rodzinne przedsiębiorstwo, zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości produktów (w systemie sprzedaży bezpośredniej). Ważnym elementem oferty przedsiębiorstwa jest Thermomix, wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, które od ponad 50 lat ułatwia codzienne przygotowywanie posiłków. Wyjątkowe połączenie ponad 12 funkcji w jednym urządzeniu oraz tysiące specjalnych przepisów gwarantujących przygotowanie pysznych dań zainspirowały dotąd ponad siedem milionów użytkowników na całym świecie. To kompaktowe urządzenie kuchenne dostępne jest w systemie sprzedaży bezpośredniej: ponad 30 000 przedstawicieli na całym świecie przeprowadza w domach klientów efektowne prezentacje, ukazujące możliwości urządzenia Thermomix. Po dokonaniu zakupu klienci mogą korzystać z indywidualnego wsparcia. W ostatnich latach utrzymano dwucyfrowe tempo rozwoju oddziału zajmującego się Thermomixem. W 2011 sprzedaż osiągnęła rekordową wysokość 635 000 urządzeń. Thermomix ma swoje przedstawicielstwa we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, na Tajwanie, w Meksyku i Czechach. Sprzedaż w 41 innych krajach prowadzona jest za pośrednictwem lokalnych dystrybutorów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.thermomix.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery − = trzy

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>