Bezsenność w ciąży – przyczyny

Częsty temat pojawiający się w mediach – bezsenność w ciąży – nieprzespane noce w ciąży czyli jak w ciąży radzić sobie ze zmęczeniem?

Ciążowy brzuszek nie sprzyja błogiemu lenistwu. Bóle kręgosłupa, bóle mięśni, częste wizyty w toalecie, troska o komfort dziecka- to tylko niektóre przeszkody uniemożliwiające przyszłej mamie beztroski wypoczynek. Jak właściwie ułożyć się do snu? Jaka jest najwygodniejsza i najbardziej bezpieczna pozycja do spania?

Bezsenność w ciąży – przyczyny

poduszka-Poofi-1Lekarze nie mają wątpliwości i dylematów- optymalną pozycją do snu dla ciężarnej jest ułożenie się na lewym boku. Dlaczego? Powodów jest wiele. Leżąc na lewym boku, przyszła mama nie uciska żyły głównej dolnej, dzięki czemu zwiększa się ilość krwi i składników odżywczych dostarczanych do łożyska, a poprzez nie- do dziecka. Mniejsze jest także ryzyko wystąpienia omdleń spowodowanych uciskiem żyły głównej dolnej biegnącej wzdłuż kręgosłupa i wynikających z niedokrwienia organów wewnętrznych. Poprawia się praca nerek, a organizm łatwiej, sprawniej i skuteczniej pozbywa się produktów przemiany materii i nadmiaru płynów. W efekcie przyszła mama lepiej odpoczywa, szybciej się regeneruje i cieszy się świetną formą.

Zmęczenie w ciąży

Chociaż powszechnie wiadomo, że spanie na lewym boku jest najlepszym z możliwych rozwiązań, to jednak nie jest łatwo stale kontrolować. Zwłaszcza w czasie nocnego wypoczynku. Aby zapewnić sobie i dziecku maksimum wygody, zdrowia i bezpieczeństwa, warto sięgnąć po najlepsze i sprawdzone rozwiązania- takie jak poduszka dla kobiet w ciąży Poofi ze sklepu www.babymama.pl. Poduszka „9” umożliwia ciężarnej całonocny wypoczynek w pozycji lewostronnej, nie krępując jej ruchów i zapewniając maksimum wygody i ponadprzeciętny komfort snu. Ale to nie wszystko! Poduszka Poofi posiada także dwie wyodrębnione strefy twardości: pierwsza dedykowana do odciążenia nóg- zapewnia idealną separację nóg, odciążając stawy biodrowe. Druga, miękka, do wkładania pod brzuch, pod głowę i plecy- zapewnia maksymalny komfort snu i wypoczynku.
Obie strefy są od siebie wyraźne oddzielone dzięki zastosowaniu przegrody poprzecznej zabezpieczającej wypełnienie przed przesuwaniem.
Poduszka Poofi jest łatwa do utrzymania w  czystości, higieniczna, bezpieczna.  Materiały są atestowane certyfikatem Oeko Tex Standard 100 w klasie 1 (dopuszczone do bezpośredniego kontaktu ze skórą noworodka). Poduszkę można prać w pralce.

Poduszka dla kobiet w ciąży Poofi cena 209,00 pln

Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na www.babymama.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


trzy + = dwanaście